(Video) „Cutia cu papucei pentru Ei” alături de copii în luna Crăciunului

8 Decembrie 2019
Arhiepiscopia Iașilor
Autor: Flavius Popa

În ziua de 6 decembrie 2019, Colegiul „Sfântul Nicolae” a organizat evenimentul „Seara la Colegiu”, în Sala „Juventus”. Programul serii a cuprins momente artistice, cântece, colinde, momente de chitară și teatru și invitați surpriză. Tot de sărbătoarea Sfântului Ierarh Nicolae, membrii Corului bărbătesc „Sfântul Ioan Rusul” al Parohiei „Adormirea Maicii Domnului” – Galata din Iași au organizat concert caritabil și au lansat un album cu colinde. Toate fondurile adunate cu acest prilej au fost direcționate către campania „Cutia cu papucei pentru Ei”. O nouă ediție a proiectului „Cutia cu Papucei pentru Ei” a avut loc duminica, 8 decembrie 2019, în localitatea Urșița, județul Iași – Parohia „Duminica Tuturor Sfinților”. Un număr de 40 de copilași au primit daruri și ghetuțe de iarnă din partea binefăcătorilor campaniei și a membrilor Colegiului „Sfântul Nicolae” din Iași. Copiii au cântat, au participat la Sfânta Liturghie, au colindat și s-au împărtășit cu Sfintele Taine. La final, în atmosfera de sărbătoare, au primit darurile pregătite de voluntarii CSN.